بهترین نوع سرمایه گذاری با پول کم

بهترین نوع سرمایه گذاری با پول کم
1402/01/29

بهترین نوع سرمایه گذاری با پول کم

با توجه به نوسانات بالای بازار و تورم سالانه، تقریبا همه مردم به دنبال راه هایی برای حفظ ارزش سرمایه های نقدی خود و کسب سود بیشتر هستند. سرمایه گذاری در واقع نوعی آینده نگری است تا به اهدافی که در آینده برای زندگی بهتر خود و خانواده مان دست پیدا کنیم. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارند که برخی از آنها به طور سنتی و از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته اند و برخی دیگر روش های جدید و به روز هستند. چیزی که واضح است با رشد تورم ملی و افزایش قیمت ها در کشور ما، بسیاری از روش های سنتی کارایی خود را از دست داده اند. بنابراین لازم است در خصوص سرمایه گذاری درست و اصولی تحقیقات کافی انجام دهند و دانش و آگاهی کاملی نسبت به آن کسب کنند.

از جمله ساده ترین و قدیمی ترین راه های سرمایه گذاری، سپرده گذاری در بانک و استفاده از سودهای بانکی است. این روش اگرچه امنیت مالی مناسبی دارد؛ اما با وجود تورم بالا و نوسانات زیاد بازارهای مختلف کنار گذاشتن پول سپرده های بانکی و ... به هیچ وجه توصیه نمی شود و در شرایط اقتصادی فعلی می توان گفت بدترین کاری است که می توان انجام داد.

دومین راه حال خرید طلا و ارز است. این روش اگرچه گاها سودبخش است اما در واقع باعث افزایش سرمایه نمی شود و صرفا ارزش سرمایه تان را تا حدودی حفظ می کند. ایراد اصلی این روش این است که با این کار در مجموعه کلان جامعه، باعث می شوید که تقاضای خرید طلا و ارز افزایش یابد و همین باعث افزایش تورم و ایجاد حباب کاذب در بازار می شود. همچنین با خارج شدن سرمایه از بازار کار و تولید، به مرور باعث ضررهای بزرگی به اقتصاد کشور می شوند.

راه حل بعدی که بسیاری افراد ممکن است پیشنهاد دهند سرمایه گذاری در بورس است. این روش نیاز به کسب دانش و تجربه دارد و در صورتیکه بی گدار به بازار بورس بزنید احتمال اینکه با ضررهای جبران ناپذیری روبرو شوید، زیاد است.

یک راه حل دیگر نیز ایجاد کسب و کار است. این روش برای افرادی که در زمینه ای تخصص کافی دارند و وقت و انرژی زیادی می گذارند می تواند سودمند باشد. اما دقت کنید که داشتن دانش و تجربه کامل، شناخت بازار و رقبا، داشتن مهارت های لازم برای شروع کسب و کار و مشورت با افراد متخصص و باتجربه در این زمینه نه تنها مفید که بسیار واجب است. این کسب و کارها می تواند با شراکت با دیگر افراد صورت گیرد که آنها تخصص و وقت مناسبی را در این راه قرار دهند.

در صورتیکه شما هریک از روش های اشاره شده را برگزینید، پیشنهاد ما این است که حتما دانش و اطلاعات کاملی در خصوص آنها کسب کنید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. پای گذاشتن در هر راهی بدون کسب دانش و تجربه می تواند باعث ایجاد ضرر و زیان شود.